Wiadomości

Akademia bezpieczeństwa 2016

Data publikacji 23.09.2016

Ponad 1300 uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków uczestniczyło w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy i Straż Miejska w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostały zaproszone zaprzyjaźnione służby oraz przedstawiciele różnych instytucji.

W tym roku akcja pn. "Akademia bezpieczeństwa" rozpoczęła się 20 września i zakończyła się dzisiaj (23.09.2016). Po raz ósmy jej organizatorem byli bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy. Do akcji dołączyli również: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko - Pomorskiej, Maltańska Służba Medyczna, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Pożarna w Bydgoszczy oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek".

Przez cztery dni w „Miasteczku Ruchu Drogowego” były realizowane zajęcia edukacyjne, w których wzięło udział łącznie ponad 1300 dzieci. Uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i przedszkolaki), biorąc udział w zajęciach, zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, nauczyli się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uzyskali wskazówki jak należy postępować, gdy zostaną zaczepieni przez nieznajomych lub gdy zawierają znajomości w internecie. Na zakończenie, przy ognisku nasi mali goście mogli upiec kiełbaski.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony