Wiadomości

Policjanci troszczą się o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 28.09.2016

Policjanci z KPP w Lipnie spotkali się z dziećmi ze szkoły w Łąkiem. Tam przeprowadzili pogadankę edukacyjno-prewencyjną i rozdali odblaskowe kamizelki.

W Łąkiem (pow. lipnowski) znajduje się filia skępskiej szkoły podstawowej. To właśnie tam udali się policjanci ze skępskiego posterunku, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i rozdać dzieciom praktyczne upominki. Miejscowość Łąkie, w której znajduje się szkoła, nie jest oznaczona tablicami - obszar zabudowany. W takich miejscach, szczególnie trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, nosząc elementy odblaskowe.

Naprzeciw potrzebom najmłodszych w tym zakresie, wyszli policjanci z posterunku w Skępem. Na spotkanie z uczniami przynieśli dla wszystkich kamizelki odblaskowe. W czasie wizyty mundurowi rozmawiali nie tylko o tym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, ale także, jak zachowywać się na drodze w różnych sytuacjach. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w szkole i w życiu codziennym. Starszym uczniom przedstawili ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można łatwo przekazywać policji informacje o zagrożeniach, w swoim rejonie zamieszkania.

Rozdawanie kamizelek odblaskowych przez policjantów ze Skępego, to już kolejna odsłona akcji prewencyjnej jaką mundurowi prowadzą na podległym sobie terenie. Dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych otrzymali fundusze na ich zakup. Teraz, przy okazji różnych akcji prewencyjnych, trafiają one do mieszkańców gminy.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony