Wiadomości

Debata społeczna z sępoleńską młodzieżą

Data publikacji 30.09.2016

Na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się debata poświęcona przeciwdziałaniu przemocy i narkomanii wśród młodzieży. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w te działania, przygotowując między innymi występy artystyczne, bo przecież ich dobro i bezpieczeństwo – to cel jaki przyświeca takim spotkaniom.

Wczoraj (29.09.16) o 9:30 na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się debata poświęcona problemom szeroko pojętej przemocy i narkomanii z jakimi spotyka się współczesna młodzież. Organizatorami była Gmina Sępólno Krajeńskie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim. Realizowane przedsięwzięcie powstało w ramach projektu ,,PRZEMOC TO NIE SIŁA” i nosi nazwę: "Imprezy rekreacyjne wraz z happeningami - ,Zatrzymaj się i pomyśl'”.

Wczorajsza impreza to pierwsza z trzech, jakie w najbliższym czasie odbędą się na terenie gminy. W działania te aktywnie włączyła się młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, która rozpoczęła spotkanie przemarszem ulicami Sępólna Krajeńskiego, niosąc ze sobą transparenty z napisami m.in. ,,Stop przemocy-udzielaj pomocy”, czy ,,Twoja niemoc –rodzi przemoc”.

Następnie, problem przemocy i narkomanii został bardzo wymownie przedstawiony w występach artystycznych, przygotowanych przez uczniów oraz członków Klubu Młodych Twórców działającym przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom.

W spotkaniu udział wziął również pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim podinsp. Dariusz Jędrzejczak, który wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Zbysławem Prużyńskim oraz podkom. Krzysztofem Milachowskim przedstawili omawiane zagadnienia w  aspekcie prawnym. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Pana Jarosława Niemyjskiego, który będąc specjalistą ds. Przeciwdziałania Narkomanii opowiadał o zagrożeniach jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków oraz w jaki sposób można osobom z takimi problemami pomóc.

Za zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy przeszli na starą plażę, gdzie przygotowano konkursy, stoiska z posiłkami oraz wiele innych atrakcji dla młodzieży. Dodatkowo w ramach akcji ,,Chrońmy swoje mienie” i ,,Odblaski ratują życie” policjanci rozdawali ulotki wraz z odblaskami.

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony