Wiadomości

Co mówi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie inowrocławskim?

Data publikacji 04.10.2016

Już blisko miesiąc w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W powiecie inowrocławskim tamtejsi policjanci odczytali z niej 180 zdarzeń, które zostały wskazane przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają policyjnej interwencji. 41 zgłoszeń czyli 22 procent, potwierdziło się. Pamiętajmy, że wszyscy mamy swój udział w poprawę bezpieczeństwa.

Od 9 września w województwie kujawsko-pomorskim działała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Internauci dostali do rąk nowe narzędzie, za pomocą którego mogą wskazywać według nich miejsca wymagające interwencji Policji. Policjanci mają obowiązek wszystkie te sygnały sprawdzić. Przez czas funkcjonowania Mapy naniesionych zostało na terenie powiatu inowrocławskiego 180 zagrożeń. Najwięcej sygnałów dotyczyło miasta Inowrocławia

Wszystkie nanoszone na Mapę zagrożenia są przez policjantów sprawdzane. 41 z nich potwierdziło się, 123 nie. 16 aktualnie jest weryfikowanych. Analizując pod kątem, które z zachowań nieakceptowalnych społecznie najbardziej nam doskwiera to najwięcej dotyczyło:
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonym 73, z czego 14 potwierdzono,
- bezpieczeństwa w ruchu drogowym 43 (nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa), z których policjanci potwierdzili 22
- miejsc grupowania się małoletnich 12, potwierdzono 3.

Warto dodać, że każdy sygnał w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje konieczności wezwania pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach konieczny jest kontakt na numery alarmowe Policji 997 i 112. Natomiast każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Dlatego z aplikacji należy korzystać świadomie i odpowiedzialnie.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony