Wiadomości

Poniesie karę za uszkodzenie kilku samochodów i agresję wobec policjantów

Data publikacji 06.10.2016

Świeccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kilku samochodów na jednym z osiedli Świecia. 22-latek odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu (4.10.16). Wtedy około 17:00 dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w mieście młodzi mężczyźni niszczą zaparkowane tam samochody. Wysłani na miejsce policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali trzech mieszkańców Świecia, podejrzewanych o uszkodzenie aut. Wszyscy byli pijani, a na dodatek agresywni, dlatego do pomocy został skierowany drugi patrol. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy, gdzie podczas wykonywania przez policjantów czynności jeden z nich, 22-latek, zaczął wyzywać będących tam funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Cała trójka noc spędziła w izbie wytrzeźwień.

Następnego dnia, po złożeniu wyjaśnień, dwaj z nich zostali zwolnieni. Trzeci natomiast - 22-latek, na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marcin Pawlak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony