Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Kawęczynie

Data publikacji 09.10.2016

Policjanci z Inowrocławia pod ścisłym nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności oraz to w jaki sposób doszło do wypadku drogowego w Kawęczynie gmina Gniewkowo. Potrącony przez samochód marki VW Golf mężczyzna zginął na miejscu. Do policyjnego aresztu trafił kierujący.

Wczoraj (08.10) około godz. 18.50 na drodze gminnej w miejscowości Kawęczyn gmina Gniewkowo doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący pojazdem marki VW Golf, 49 letni mężczyzna, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pieszego prowadzącego rower. 55 letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca porzucił pojazd i oddalił się z miejsca wypadku.

Podczas policyjnych czynności na miejscu zdarzenia oraz penetracji terenu, kierowcę vw odnaleźli policjanci z Komisariatu Policji w Gniewkowie. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Pobrano mu krew do badań.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi inowrocławska Policja pod nadzorem prokuratury. Trwa wyjaśnianie przyczyn oraz okoliczności wypadku.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony