Efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włocławskim
Włocławscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród blisko 300 zgłoszeń kilkadziesiąt z nich zostało potwierdzonych. Każdy z zainteresowanych ma możliwość wpłynąć na stan bezpieczeństwa, wystarczy tylko „kliknąć” w ważnej sprawie.
Już przeszło miesiąc na naszym terenie funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do włocławskiej policji wpłynęło prawie 300 zgłoszeń. Spośród nich 40 zostało potwierdzonych, a 25 jest nadal weryfikowanych.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do dobry sposób na to, aby każda zainteresowana osoba za pośrednictwem tej aplikacji zasygnalizowała o miejscach, które według nie są zagrożone, czy sytuacjach wpływających na stan bezpieczeństwa w danym rejonie.
Informacje przekazane w ten sposób pomagają policji na odpowiednie dyslokowanie służbami, a także podejmowanie konkretnych działań zapobiegających zagrożeniom.
Spośród zgłoszeń dotyczących zarówno terenu miasta, jak i powiatu, najczęstsze dotyczyły nadmiernej prędkości kierujących, spożywania alkoholu, nieprawidłowego oznakowania szczególnie dróg wewnętrznych, wandalizmu, czy złego parkowania. Niektóre z informacji zostały potwierdzone. Policjanci podjęli konkretne działania, niektóre ze spraw zakończone zostały mandatem, czy tez skierowaniem o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze wystąpili też do Zarządu Dróg i spółdzielni mieszkaniowych o weryfikację zgłoszonych sytuacji.
Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska