Wiadomości

,,Zatrzymaj się i pomyśl” - debata z młodzieżą

Data publikacji 14.10.2016

,,Zatrzymaj się i pomyśl”- pod takim tytułem zorganizowano wczoraj debatę z uczniami z Lutowa. To drugie takie spotkanie, w które aktywnie włącza się lokalna młodzież. Policjanci mają nadzieje, że zdobyta w ten sposób wiedza posłuży uczestnikom w przyszłości.

Wczoraj (13.10.16) w Zespole Szkół w Lutowie, pow. sępoleński, odbyła się debata poświęcona problemom przemocy i uzależnieniom. To drugie z trzech zaplanowanych spotkań z młodzieżą na terenie gminy Sępólno Krajeńskie. Dla przypomnienia, organizatorami spotkań jest Gmina Sępólno Krajeńskie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim, a realizowane przedsięwzięcie powstało w ramach projektu ,,PRZEMOC TO NIE SIŁA” i nosi nazwę: "Imprezy rekreacyjne wraz z happeningami - 'Zatrzymaj się i pomyśl'".

Tym razem w dyskusję włączyli się absolwenci z Zespołu Szkół w Lutowie. Podobnie jak u ich sępoleńskich poprzedników spotkanie rozpoczęto przemarszem po miejscowości z transparentami tematycznie nawiązującymi do przedsięwzięcia.
Po powitaniu wszystkich uczestników uczniowie oraz Klub Młodych Twórców działający przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom poprzez scenki artystyczne przedstawili zagrożenia, z jakimi może spotkać się młodzież.

Ważnym elementem debaty było również wystąpienie przedstawicieli sępoleńskiej policji. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Zbysław Prużyński wspólnie z pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim podinsp. Dariuszem Jędrzejczakiem omówili między innymi czym jest przemoc i uzależnienie, jak sobie z tymi problemami radzić oraz jakie mogą być konsekwencje ich stosowania, zarówno zdrowotne, społeczne jak i prawne.

Za zakończenie młodzież miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w przygotowanych konkursach oraz zabawach.

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony