Wiadomości

Okiem kamery obserwowali zachowania kierowców i pieszych

Data publikacji 14.10.2016

Żnińscy policjanci przeprowadzili działania, których celem było, jak co dzień, ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierowców oraz pieszych. Jednak tym razem podczas służby wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu.

Wczoraj (13.10.16) żnińscy policjanci wspólnie z mundurowymi z KMP w Bydgoszczy w godzinach 9:00–13:00 przeprowadzili działania ukierunkowane na kierowców oraz pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. Takie działania mundurowi przeprowadzają codziennie, jednak tym razem policjanci wykorzystali w służbie Mobilne Centrum Monitoringu, którym dysponuje komenda miejska w Bydgoszczy.

To specjalistyczny samochód wyposażony w kamery rejestrujące wszystko to, co dzieje się na obserwowanym odcinku drogi. Dzięki temu policjanci widząc na monitorach zachowania uczestników ruchu "wyłapywali" tych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego, a następnie przekazywali informacje do mundurowych patrolujących rejon, a ci po przeprowadzeniu kontroli drogowej wyciągali konsekwencje prawne.

Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami pięciu kierowców, którzy nie stosowali się do znaków drogowych i dwóch pieszych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.83 MB)

Powrót na górę strony