Wiadomości

Recydywista zatrzymany z łupem

Data publikacji 20.10.2016

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 31-latka, który chwilę wcześniej ukradł z samochodu radio i portfel. Kryminalni tak szybko ustalili kto stoi za tym przestępstwem, że zatrzymali złodzieja jeszcze w drodze do domu, gdy wracał z łupem. Policyjne dochodzenie wykazało, że mężczyzna ma na koncie także inne przestępstwa. Jest recydywistą, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

W miniony wtorek (18.10.16) około 10:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał informację o kradzieży, do jakiej doszło na Osiedlu Koniuchy w Toruniu. Pokrzywdzony telefonicznie zgłosił, że złodziej wszedł na teren posesji i z zaparkowanego tam samochodu ukradł radio, a także portfel z pieniędzmi i dokumentami. Dyżurny wysłał we wskazane miejsce śledczych, którzy zabezpieczyli ślady przestępstwa.

Kryminalni zebrali dowody świadczące o tym, że mógł go dokonać 31-letni mieszaniec Torunia. Te ustalenia były na tyle szybkie, że policjanci zatrzymali mężczyznę w pobliżu jego mieszkania, gdy wracał ze zrabowanymi łupami do domu. Na widok kryminalnych odrzucił od siebie dowody przestępczej działalności, jednak nie uszło to uwadze funkcjonariuszy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że nie było to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Okazało się, że na początku sierpnia 31-latek włamał się do garażu w jednym z domków jednorodzinnych na toruńskich Wrzosach. Po sforsowaniu okna ukradł z jego wnętrza rower warty kilka tysięcy złotych. Kilka dni później, na tym samym osiedlu włamał się do osobowego chevroleta, z którego ukradł sprzęt elektroniczny. Pod koniec sierpnia natomiast 31-latek wszedł przez otwarte okno do kolejnego domu jednorodzinnego w tej okolicy. Z wnętrza skradł sprzęt elektroniczny, dokumenty oraz pieniądze. Tym razem straty również wyniosły kilka tysięcy złotych. Na początku października mężczyzna dostał się na jedną z posesji zlokalizowanych na Chełmińskim Przedmieściu. Z zaparkowanego tam samochodu ukradł kilkaset złotych w gotówce, po czym dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego i wyniósł stamtąd laptopa , a także inny sprzęt elektroniczny.

31-latek już usłyszał zarzuty. Mężczyzna był już w przeszłości karany. Jest więc recydywistą, dlatego teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.42 MB)

Powrót na górę strony