Wiadomości

Wzmożone kontrole w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 26.10.2016

Policja prowadzi nieustannie działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Ostatnie działania pokazały, że wielu kierowców o tym zapomniało lub to zbagatelizowało.

Tylko w październiku na terenie naszego województwa doszło do 62 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 58 zostało rannych. Użytkownicy dróg powinni pamiętać, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Autorzy niewłaściwych zachowań muszą ponieść  konsekwencje.

Wczoraj (25.10.16) na terenie Inowrocławia tamtejsi policjanci "drogówki", wraz z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, przeprowadzili wspólne działania celem poprawy sytuacji na drogach. Były one skierowane w szczególności wobec tych osób, które popełniają wykroczenia będące niejednokrotnie przyczynami wypadków drogowych. Działania odbyły się w godzinach 12.00 – 20.00, a wzięło w nich udział łącznie 12 funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 246 kierujących i skontrolowali 113 pojazdów. Ujawnili 59 wykroczeń popełnionych przez kierujących, a 3 przez pieszych. Zatrzymany został jeden dowód rejestracyjny i jedno prawo jazdy. Policjanci ukarali mandatami karnymi 51 kierowców, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za drobniejsze wykroczenia 5 osób zostało pouczonych.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.23 MB)

Powrót na górę strony