Wiadomości

Wspólne szkolenie policjantów, przedstawicieli Inspekcji Weterynaryjnej i Sanepidu

Data publikacji 26.10.2016

Radziejowscy policjanci zorganizowali wczoraj szkolenie, na które zaprosili przedstawicieli Inspekcji Weterynaryjnej oraz Sanepidu. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się z nowymi przepisami oraz zasadami współpracy pomiędzy służbami.

Szkolenie zorganizowali radziejowscy policjanci i pracownicy cywilni. Zajęcia odbyły się w sali konferencyjnej KPP w Radziejowie. Część dotyczącą szkodliwości palenia tytoniu przeprowadziła Pani Katarzyna Staśkowiak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radziejowie oraz Małgorzata Zielińska z KPP w Radziejowie. Opowiedziała o negatywnych skutkach czynnego i biernego palenia. Omówiła nowelizację przepisów dotyczącą e-papierosów. W trakcie szkolenia chętni mogli sprawdzić „kondycję” swoich płuc na urządzeniu do badania dwutlenku węgla w płucach.

Kolejną część szkolenia przeprowadziła Pani Natalia Tajkowska – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radziejowie. Tu skupiono się na kwestiach związanych z kontrolą przewozu zwierząt oraz zagadnieniami dotyczącymi ASF (Afrykański Pomór Świń).

Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie, zarówno w formie wykładów, jak i prezentacji multimedialnych. Prelegenci, jak i policjanci dzielili się swoimi doświadczeniami.
Przeprowadzone szkolenie pozwoliło policjantom ugruntować posiadaną wiedzę oraz zapoznać się z nowymi przepisami.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony