Wiadomości

Debata społeczna „Razem dbamy o bezpieczeństwo”

Data publikacji 26.10.2016

W Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się wczoraj debata społeczna z mieszkańcami miasta. Spotkanie służyło przede wszystkim poznaniu oczekiwań zgromadzonych, w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wymianie informacji na temat głównych zagrożeń w Wąbrzeźnie.

Wczoraj (25.10.16) w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna z mieszkańcami miasta. Z ramienia organizatroów tj. policji uczestniczyli w niej: p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie kom. Krzysztof Lenartowski, p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Mirosław Czerwiński, Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkom. Dariusz Dziura. Obecny był także Zastępca Burmistrza Wąbrzeźna Pan Wojciech Bereza.

Celem spotkania było przedstawienie stanu bezpieczeństwa na terenie Wąbrzeźna, a także zapoznanie się z problemami mieszkańców i wysłuchanie oczekiwań obywateli. W trakcie spotkania policjanci omówili sposób wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Ponadto, zgromadzeni mieli okazję dowiedzieć się jakie są najczęściej popełniane wykroczenia, na jakich ulicach miasta dochodzi najczęściej do łamania prawa, jakie są najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, a także poruszali interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania.

Poprzez organizowanie takich spotkań funkcjonariusze chcą ograniczyć zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Wąbrzeźna.

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony