Wiadomości

Inowrocławscy policjanci zarekwirowali nielegalną odzież

Data publikacji 26.10.2016

Policjanci z Kruszwicy kompletują materiał dowodowy, który pozwoli przedstawić zarzuty 38-letniemu mężczyźnie. Odpowie on z ustawy o prawie własności przemysłowej. Handlował bowiem odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi.

Inowrocławscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, przeprowadzili na terenie miejskiego targowiska w Kruszwicy działania. Funkcjonariusze kontrolowali legalność sprzedawanej odzieży. Na jednym ze stoisk ujawnili odzież i obuwie, które opatrzone było podrobionymi znakami towarowymi dwóch sportowych firm. Mundurowi zabezpieczyli 204 sztuki nielegalnego towaru.

W ramach prowadzonego postępowania policjanci uzyskali właśnie wnioski od poszkodowanych firm o ściganie nieuczciwego handlarza. Na tej podstawie 38-letni mężczyzna, który oferował do sprzedaży towar usłyszy wkrótce zarzut z ustawy oprawie własności przemysłowej.

Mówi o tym art. 305 1 w/w aktu prawnego: "Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony