Wiadomości

Narkotyki ukryte w tubie antenowej i nie tylko

Data publikacji 26.10.2016

Bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali mieszkańca Koronowa, który posiadał w mieszkaniu narkotyki. Większość z nich ukryta była w tubie antenowej. Kryminalni ujawnili w miejscu zamieszkania 59-latka łącznie ponad 100 gramów amfetaminy i dziesięć „działek” marihuany.

Działania kryminalnych z bydgoskiej komendy zaczęły się od ustaleń na temat mieszkańca Koronowa. Z ich informacji wynikało, że wytypowany przez nich mężczyzna może być powiązany z przestępczością narkotykową.

Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali do Koronowa pod ustalony adres. Podejrzewanego mężczyznę zauważyli, gdy podjeżdżał autem pod swoją posesję. Po przedstawieniu mu powodu i celu „wizyty” weszli z nim do domu. Podczas przeszukania kuchni mundurowi ujawnili leżące na lodówce 11 woreczków z zawartością białego proszku i 14 z zielonym suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że są to amfetamina i marihuana.

Jednak jak przypuszczali policjanci nie były to wszystkie środki psychoaktywne, które znajdowały się wówczas w mieszkaniu. Przeprowadzone, przy udziale psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków, dalsze przeszukanie potwierdziło podejrzenia. W tubie antenowej znajdującej się przy oknie w jednym z pokoi kryminalni ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem o wadze ponad 100 gramów. Przeprowadzone również w tym przypadku badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. 59-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Śledczy z bydgoskiej komendy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st.asp. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • narkotyki ukryte w tubie antenowej
Powrót na górę strony