Wiadomości

Naiwnie myślał, że podając fikcyjne dane uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 31.10.2016

21-latek z Chełmży posługując się fikcyjnymi danymi podstępnie zwabił doręczyciela firmy kurierskiej na jedną z ulic w Toruniu i zabrał mu paczkę wartą 3 tys. zł. Sprawca, który myślał, że tym sposobem zwiedzie policjantów bardzo się mylił. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a za rozbój grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Wszystko wydarzyło się 27 września. Tego dnia około 15:00 pracownik jednej z firm przewozowych zadzwonił do odbiorcy paczki w celu zlokalizowania adresu, którego nie mógł znaleźć. Wtedy okazało się, że nastąpiła zmiana i przesyłka miała zostać dostarczona na inną ulicę. W umówionym miejscu doszło ostatecznie do spotkania. Wtedy odbiorca zaatakował kuriera i zabrał mu przesyłkę, wartą prawie 3 tys. zł. W tej sprawie było wiele niewiadomych. Okazało się, że sprawca zamówił paczkę na dane zupełnie innej osoby, a adres, który podał do jej odbioru czyli ul. Waryńskiego nie był adresem zamieszkania.

Policjanci jednak nie poddali się. Wnikliwie zbierali i analizowali materiał dowodowy w tej sprawie, aż wytypowali osobę, która ich zdaniem dokonała tego rozboju. 21-letni mieszkaniec Chełmży został zatrzymany w miniony czwartek (27.10.16). Nastepnego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie zapadła decyzja o objeciu go policyjnym dozorem. 21-latek będzie musiał zgłaszać się trzy razy w tygodniu do najbliższego komisariatu, musi zapłacić poręczenie majątkowe i obowiązuje go zakaz opuszczania kraju.
Teraz za rozbój grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony