Wiadomości

"Trzeźwy kierujący"... nie do końca

Data publikacji 31.10.2016

Wąbrzescy policjanci w czasie prowadzonych działań „Trzeźwy kierujący” zatrzymali 56-letniego kierowcę ciężarówki, który z pewnością w takim stanie nie powinien wsiąść do auta. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Dzisiaj (31.10.16) od wczesnych godzin rannych wąbrzescy stróże prawa prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy kierujący”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminację nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Policyjne punkty kontroli, gdzie funkcjonariusze dokonywali sprawdzenia stanu trzeźwości wyznaczone były w Wałyczu, w Wąbrzeźnie na ul. Kętrzyńskiego, 1 Maja/Partyzanta oraz Chełmińskiej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 830 kierowców, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne oraz jedno prawo jazdy.

Niestety, nie do wszystkich trafiają apele o zachowaniu trzeźwości kierując autem. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 56–letni kierowca ciężarówki. Kierował autem mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz oczywiście poniesie tego konsekwencje.

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony