Wiadomości

Postanowił zamienić koła na lepsze

Data publikacji 31.10.2016

Na nietypowy pomysł wpadł w miniony weekend jeden z mieszkańców powiatu chełmińskiego. Wiedząc o tym, że na terenie jednej z posesji w Górnych Wymiarach parkowane są pojazdy ciężarowe postanowił pojechać tam i podmienić koła na lepsze. Długo jednak jego ciężarówka nie posiadała nowego ogumienia ponieważ jeszcze tego samego dnia śledczy odzyskali skradzione mienie.

W minioną niedzielę (30.10.16) tuż po południu dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał informację, że na terenie jednego z placów w Górnych Wymiarach kręcą się  jacyś mężczyźni, najprawdopodobniej odkręcają koła od ciężarówki. Gdy policjanci pojechali na miejsce nikoggo już tam nie zastali. Ustalili natomiast, że w jednym z aut  rzeczywiście brakuje czterech kół (konkretnie od naczepy). Zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły mundurowych do osoby, która zdążyła już koła przełożyć  do swojej ciężarówki.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany do wyjaśnienia sprawy 29-letni mieszkaniec gminy Chełmno przyznał się do kradzieży czterech opon wraz z felgami. Tłumaczył, że "ogumienie od jego auta było już bardzo zużyte więc mając wiedzę o parkujących na placu w Górnych Wymiarach ciężarówkach postanowił podmienić koła". Jego dwaj koledzy, z którymi pojechał na plac zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Skradzione rzeczy trafiły już do prawdziwego właściciela.

Za kradzież cudzego mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Agnieszka Sobieralska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony