Wiadomości

"Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 31.10.2016

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili dzisiejszego poranka akcję „Trzeźwy kierujący”. Te wzmożone działania spowodowane są głównie tym, że przy okazji jutrzejszego święta wielu z nas wybrało się w podróż i żeby była ona bezpieczna należy wyeliminować potencjalne zagrożenie, a takimi właśnie są pijani „za kółkiem”. To oni stanowią jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety, policjanci zatrzymali aż 30 nietrzeźwych kierujących!

Dzisiaj (31.10.16) od wczesnych godzin rannych na drogach wszystkich powiatów naszego województwa policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy kierujący. Głównym jej celem było wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Podczas tylko kilku godzin akcji 198 policjantów skontrolowało 17 134 kierujących.

Jak można było przewidzieć, niestety znaleźli się i tacy, którzy pili alkohol, a mimo to wsiedli „za kółko”. Policjanci zatrzymali aż 30 nieodpowiedzialnych kierowców!

Policjanci zatrzymali 18 praw jazdy i 22 dowody rejestracyjne.

Teraz wszystkie te sprawy rozpatrywać będzie sąd i to tam zapadną decyzje, czy, a jeśli tak to, jakie konsekwencje poniesie każdy z nich.

Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a przecież wszystkim powinno zależeć, aby nie dochodziło do tragedii, jakich wciąż jesteśmy świadkami!

 

"Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony