Wiadomości

Kryminalni wspólnie z celnikami zabezpieczyli automaty do gier

Data publikacji 31.10.2016

12 zabezpieczonych automatów do gier to efekt wspólnych działań barcińskich kryminalnych i funkcjonariuszy Urzędu Celnego. Każda z tych maszyn była wykorzystywana w sposób niezgodny z prawem. Za naruszenie kodeksu karnego skarbowego tj. organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Barcińscy kryminalni przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie mogą znajdować się automaty do gier losowych, a na które niezbędna jest stosowna koncesja. W wyniku sprawdzeń głównie lokali gastronomicznych funkcjonariusze zabezpieczyli 12 takich urządzeń, które wykorzystywane były przez ich właścicieli w sposób niezgodny z prawem. Naruszenie przepisów prawa zostało potwierdzone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Automaty po zabezpieczeniu przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celnego, którzy będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Za naruszenie kodeksu karnego skarbowego tj. organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności nawet do  lat 3.                                                

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony