Wiadomości

43-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 04.11.2016

Włocławscy policjanci zatrzymali kilka godzin po kradzieży rozbójniczej 43-letniego mieszkańca Włocławka, który najpierw ukradł alkohol w sklepie, a później uciekając wyrwał się pracownikowi ochrony. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (2.11.16) przed południem w okolicy jednego ze sklepów na osiedlu Zazamcze  we Włocławku. Mundurowi na podstawie informacji uzyskanych na miejscu od zgłaszającego ustalili wstępnie, że do sklepu wszedł mężczyzna, który zabrał z półki butelkę alkoholu i nie płacąc za nią wyszedł poza kasy. Pracownik widząc to wybiegł za nim na parking, gdzie próbował go ująć. Sprawca zareagował na to agresją, wyrwał się i uciekł, zabierając butelkę alkoholu.

Policjanci, mając wiedzę co do rysopisu, wytypowali sprawcę, którego kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 43-latek, który został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Kryminalny po zebraniu materiału dowodowego przesłuchali mężczyznę, po czym przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (4.11.16)  policjanci doprowadzili 43-latka do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony