Wiadomości

Usiłował przekupić policjanta

Data publikacji 04.11.2016

Zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi przeprowadzającemu czynności usłyszał kierowca ciężarowego auta, który za przekroczenie prędkości miał zostać ukarany mandatem karnym. Dziś w prokuraturze zapadną dalsze decyzje w jego sprawie. Za usiłowanie przekupstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (3.11.16), po południu, policjanci z chełmińskiej "drogówki" pełnili służbę na drogach gminy Stolno. W Paparzynie, gdzie z uwagi na teren zabudowany obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h postanowili sprawdzić czy wszyscy kierowcy stosują się do tego przepisu. Około 17.30 zatrzymali ciężarowego dafa, bo jak wynikało z pomiaru auto jechało z prędkością 72 km/h.

W związku z faktem, że kierowca przekroczył prędkość o 22 kilometry policjanci poinformowali go, że popełnił wykroczenie, za które grozi mandat. Wtedy mężczyzna (36l.) zasugerował jednemu z policjantów, że w zamian za odstąpienie od ukarania przekaże mu sto złotych. Po złożeniu takiej obietnicy mundurowi poinformowali go, że popełnił przestępstwo łapownictwa.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze wczoraj usłyszał policyjne zarzuty. Dziś jego dalsze losy rozstrzygną się w prokuraturze. .

Za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Agnieszka Sobieralska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony