Wiadomości

"Bezpieczna Plebania" - spotkanie policjantów z duchownymi

Data publikacji 08.11.2016

W Brodnickim Centrum Caritas odbyło się spotkanie policjantów z kapłanami z diecezji toruńskiej, podczas którego przeprowadzono szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na terenach parafii oraz sposobów zabezpieczania mienia będącego pod opieką duchownych. Rozmawiano również o bezpieczeństwie księży podczas wizyt kolędowych u parafian oraz przestępstwach metodą na wnuczka.

Wczoraj (7.11.16) brodniccy policjanci spotkali się w Brodnickim Centrum Caritas z kapłanami diecezji toruńskiej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Asp. sztab. Roman Kamiński omówił między innymi sposoby zabezpieczania obiektów sakralnych oraz plebanii. Przestawił najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę osób duchownych oraz podjął temat bezpieczeństwa duszpasterzy podczas wizyt u parafian. Zwrócił także uwagę na przestępstwa o charakterze terrorystycznym i sposoby zachowania w związku z podejrzeniem takiego zdarzenia.

Podczas spotkania policjant przypomniał o metodach sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych i podziękował za włączenie się w działania profilaktyczne skierowane przeciwko oszustom.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony