Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież

Data publikacji 13.11.2016

Tylko kilka minut cieszył się łupem mieszkaniec pow. radziejowskiego, który chwilę po kradzieży został zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna Już usłyszał zarzut. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (12.11.2016r.) kilka minut po 15:00 mieszkaniec gminy Osięciny zgłosił kradzież telefonu komórkowego oraz portfela z pieniędzmi. Jak ustalili policjanci 64-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego wykorzystał sytuację, iż właściciel posesji był na zewnątrz. Wszedł do mieszkania i ukradł portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Wracając do domu właściciel zauważył nieproszonego gościa. Zorientował się, że dokonał on kradzieży i zdążył odebrać mu portfel, po czym 64-latek oddalił się z posesji, a poszkodowany powiadomił policjantów.

Wysłany na miejsce patrol dzielnicowych, w trakcie penetracji terenu zauważył i zatrzymał podejrzanego mężczyznę. 64-latek posiadał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Zatrzymany został przewieziony do radziejowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Czyn ten zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony