Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Data publikacji 14.11.2016

Kolejny już raz,informacja od społeczeństwa pozwoliła zatrzymać pijanego uczestnika ruchu drogowego. Kierowca mercedesa miał blisko 3 promile. Mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego stracił prawo jazdy. Wkrótce 51-latek usłyszy zarzuty.

Wczoraj (13.11.16) około 16.30 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie od uczestnika ruchu, który podejrzewał, że jadący przed nim kierowca mercedesa może być pijany. Zgłaszający dodał również, że „podpadający” samochód porusza się z Kowalewa Pomorskiego w stronę Golubia-Dobrzynia.

Policjanci w momencie przekazywania komunikatu przez dyżurnego znajdowali się w pobliżu wskazanej trasy i szybko zauważyli przejeżdżający obok nich opisywany pojazd. Zatrzymali mercedesa do kontroli drogowej. Mundurowi od razu sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Wynik na wyświetlaczu alkotestera był zatrważający. Mężczyzna mial w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci po wykonanych czynnościach przekazali 51-latka pod opiekę rodzinie. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania. Teraz stanie przed sądem.

Pijani kierowcy nie zdają sobie sprawy z tego, że stanowią ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg i dla siebie. Może dzięki temu zgłoszeniu nie doszło do tragedii.

Autor: asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony