Wiadomości

Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Data publikacji 14.11.2016

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury jest bardzo niebezpieczny dla bezdomnych. Mundurowi z Komendy Powiatowej w Nakle wspólnie z przedstawicielami pomocy społecznej i straży miejskiej kontrolują miejsca, gdzie osoby bez dachu nad głową szukają schronienia. Informują też przy okazji, gdzie można uzyskać pomoc.

W zawiązku ze spadkiem temperatury i w trosce o osoby, które nie posiadają dachu nad głową dzisiaj (14.11.16) nakielscy dzielnicowi wspólnie ze Strażą Miejską z Nakła oraz pracownikami socjalnymi z nakielskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkanie osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, mających do zaoferowania ciepły posiłek oraz nocleg.  

Nakielska policja ponownie apeluje do mieszkańców powiatu, aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji: 997, 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej: 986. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną odpowiednie kroki mające na celu udzielenie pomocy tym najbardziej potrzebującym. 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony