Wiadomości

Nieletni odpowiedzą za usiłowanie kradzieży i uszkodzenie ciała 71-letniej kobiety

Data publikacji 18.11.2016

Brodniccy policjanci ustalili trzech sprawców usiłowania kradzieży torebki i uszkodzenia ciała kobiety, której chcieli ją wyrwać. To nieletni mieszkańcy powiatów brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, w centrum Brodnicy, gdy kobieta opuściła jedną z placówek bankowych. Jakie konsekwencje poniosą zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu w czwartek (10.11.16) brodniccy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło w centrum Brodnicy. Jak się okazało, do 71-letniej kobiety podbiegła jakaś osoba i usiłowała wyrwać jej torebkę. Brodniczanka upadła na chodnik, jednak tak mocno trzymała swoją własność, że sprawcy nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. Niestety kobieta upadając doznała obrażeń ciała.

Brodniccy policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili sprawców tego czynu. Okazali się nimi trzej nieletni chłopcy z terenu powiatu brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego.  Dwóch 15-latków i ich rok starszy kolega upatrzyli kobietę wychodzącą z jednej z placówek bankowych myśląc, że łatwo im się uda zdobyć pieniądze. Policjanci zebrany materiał dowodowy przekażą do sądu dla nieletnich, przed którym nastolatkowie odpowiedzą za usiłowanie kradzieży i uszkodzenie ciała kobiety.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony