Wiadomości

Sprawcą uszkodzenia trzech samochodów okazał się 14-latek

Data publikacji 18.11.2016

Sąd Rodzinny i Nieletnich zdecyduje o losie 14-latka, który uszkodził 3 samochody osobowe. Chłopak, jak ustalili śledczy, nie dość, że oderwał tablice rejestracyjne od samochodów to dodatkowo porysował przy nich karoserię, oderwał lusterka, a nawet zderzak. Młodociany wandal został ustalony dzięki uzyskanej przez kryminalnych informacji.

5 listopada do barcińskich policjantów w powiecie żnińskim zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy poinformowali o uszkodzeniu ich samochodów: volkswagena, peugeota oraz renault megan. Jak oświadczyli, do tego czynu miało dojść w nocy, a straty oszacowali na kilka tysięcy złotych. Śledczy przyjęli od właścicieli samochodów stosowne zawiadomienia o przestępstwie, a następnie rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Ponadto, mundurowi, w trakcie oględzin uszkodzonych pojazdów, stwierdzili, że wandal nie dość, że poodrywał tablice rejestracyjne od tych aut to porysował karoserię, oderwał lusterka, a przy jednym z pojazdów nawet oderwany został tylny zderzak.

Na trop sprawcy uszkodzenia mienia kryminalni wpadli wczoraj (17.11.16) dzięki uzyskanej informacji. To wtedy okazało się, że osobą, która dopuściła się tego czynu jest 14-latek z Barcina. W związku z tym zgromadzony przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy, który wskazał, że to właśnie ten chłopiec uszkodził pojazdy został przesłany do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o jego losie.

Autor: nadkom. Krzysztof Jaźwiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony