Wiadomości

Aleksandrowscy policjanci rozpoczęli działania "Pieszy"

Data publikacji 21.11.2016

W poniedziałkowy poranek aleksandrowscy policjanci rozpoczęli działania pod kryptonimem „Pieszy”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, których skutkiem mogą być wypadki z udziałem właśnie osób pieszych. Akcja potrwa trzy dni.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Mają na to wpływ m.in. warunki atmosferyczne: szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu, silny wiatr. Przyczyn wypadków należy też upatrywać zarówno w nieprawidłowym zachowaniu się kierujących względem pieszych, jak i w niefrasobliwości samych pieszych.

Dzisiejszego poranka (21.11.16) aleksandrowscy policjanci rozpoczęli działania „Pieszy”, które potrwają trzy dni. Szczególną uwagę mundurowi będą zwracać na wykroczenia, które mogą zakończyć zdarzeniem drogowym z udziałem pieszych. Funkcjonariusze będą kontrolować czy piesi poruszają się prawidłową stroną drogi, czy noszą odlaski, czy przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.  Z konsekwencjami muszą się liczyć również kierowcy, którzy swoim zachowaniem będą narażać na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!
 

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony