Wiadomości

"Pieszy" w powiecie brodnickim

Data publikacji 22.11.2016

Od wczoraj brodniccy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod nazwą "Pieszy". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Od wczoraj (21.11.16) funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy prowadzą działania pod kryptonimem "Pieszy". Policjanci zwracają szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie dla tej grupy osób. Działania prowadzone są w rejonach newralgicznych skrzyżowań. Mundurowi sprawdzają czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.
 
Podczas wczorajszego dnia policjanci skontrolowali ponad dwadzieścioro pieszych, którzy popełnili wykroczenia. 10 osób zostało ukaranych mandatami karnymi m.in. za przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnych i chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni. Dziewięcioro pieszych zostało pouczonych przez funkcjonariuszy. Podczas działań brodniccy policjanci wręczają pieszym kamizelki odblaskowe. Wzmożone działania potrwają do jutra (23.11.16)
Apelujemy do pieszych i kierowców o większą ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony