Wiadomości

Nowy radiowóz w Wąbrzeżnie. I nie tylko

Data publikacji 24.11.2016

Policjanci z Wąbrzeźna dzięki zaangażowaniu lokalnego samorządu zostali doposażeni w nowoczesny, oznakowany radiowóz kia ceed. Auto zostało zakupione ze środków przekazanych przez miasto Wąbrzeźno oraz Gminy: Książki, Płużnica, Wąbrzeźno i Dębowa Łąka. Oprócz tego do komendy trafił nowy alkomat.

Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu kia ceed. W uroczystości przedstawiciele lokalnego samorządu sponsorujący ten zakup oraz kierownictwo komendy. Oznakowany radiowóz na co dzień wykorzystywany będzie przez wąbrzeskich dzielnicowych.

W ostatnich dnia komenda w Wąbrzeźnie otrzymała od przedstawiciela Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Wąbrzeźno nowy alkomat bezustnikowy AlcoBlow. Urządzenie to zakupione zostało ze środków komisji i trafi do wąbrzeskich policjantów. AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze wskaźnikiem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund, w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia obecności alkoholu w wydychanym powietrzy bardzo szybko, co umożliwia sprawdzenie w krótkim czasie większej ilości osób. AlcoBlow przyda się podczas działań prowadzonych przez wąbrzeską drogówkę.

Autor: st. sierż. Michał Głębocki
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony