Wiadomości

„Handel ludźmi” - debata społeczna w Świeciu

Data publikacji 24.11.2016

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowali debatę społeczną pod tytułem „Handel ludźmi”. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy, pracownicy oświaty, funkcjonariusze straży miejskiej oraz młodzież.

Wczoraj (23.11.16) w sali kinowej ośrodka kultury w  Świeciu odbyła się debata społeczna dotycząca handlu ludźmi. Spotkanie zorganizowane zostało przez Komendę Powiatową Policji, przy udziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz Ośrodka Kultury i Sportu. Celem spotkania było przedstawienie zjawiska handlu ludźmi, jego skali oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ten proceder.

W debacie uczestniczył pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu mł. insp. Robert Olszewski, Starosta Pan Franciszek Koszowski, Wiceburmistrz Pan Krzysztof Kułakowski, Komendant Straży Miejskiej Roman Witt, Dyrektor ośrodka kultury Pani Iwona Mazelewska, przedstawiciele policji, oświaty oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych powiatu świeckiego.

Wszyscy prelegenci przygotowali wystąpienia, podczas których przedstawili obecnej na spotkaniu młodzieży zagrożenia, jakie płyną z tego procederu, omówili, dlaczego są tak niebezpieczne oraz gdzie szukać pomocy.

Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs filmowy, organizowany przez komendę policji, pn. „Gimnazjalisto! Nie daj się sprzedać”. Zwyciężyły gimnazja z Gruczna i Pruszcza.

Wyróżniono również młodzież z I LO w Świeciu, tegorocznych laureatów konkursu „Sztuka Wyboru”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy za film.

Autor: mł. asp. Marcin Pawlak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony