Wiadomości

„Pierwszaki” z nami bezpieczniejsze

Data publikacji 25.11.2016

Od września w powiecie lipnowskim trwa akcja „Z nami będzie bezpieczniej”. Policjanci odwiedzają kolejne szkoły podstawowe i edukują „pierwszaki” w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Po pogadance i zajęciach interaktywnych dzieci otrzymują odblaskowe gadżety. Tym razem gościli w gminie Tłuchowo i Wielgie.

W spotkaniach z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, oprócz policjantów i nauczycieli, uczestniczą też władze gminy. Na spotkaniu w gminach Tłuchowo i Wielgie obecni byli Wójtowie: Pan Krzysztof Dąbkowski i Pan Tadeusz Wiewiórski. Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę edukacyjną na temat ruchu drogowego.

Podczas interaktywnych ćwiczeń na improwizowanym przejściu dla pieszych, najmłodsi ćwiczą umiejętność przechodzenia przez jezdnię w różnych warunkach i sytuacjach aranżowanych przez funkcjonariuszy. Na koniec spotkania dzieci odpowiadają na trudne pytania z zakresu ruchu drogowego, ale przeważnie świetnie sobie radzą.

Niespodzianką dla pierwszaków były drobne upominki - opaski odblaskowe, ufundowane przez firmy Agromlecz i Unlink. Dzieci obiecują, że będą je nosić, a jeśli mają ich kilka wiedzą, że mogą obdarować nimi dorosłych, których też obowiązuje przepis odnoszący się do ich posiadania.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony