Wiadomości

Włocławscy i radziejowscy policjanci razem na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 28.11.2016

Włocławscy policjanci we współpracy ze swymi kolegami z Radziejowa pełnili służbę na krajowej 62 w trosce o bezpieczeństwo podróżujących przez oba powiaty. Na szczęście funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważniejszego zdarzenia, a wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi.

W miniony piątek (25.11.16) włocławscy policjanci wraz ze swymi kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie dbali o bezpieczeństwo na drodze krajowej 62, na odcinku, który przebiega przez oba powiaty. Prowadzenie wszelkiego typu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policyjnych.
Na co zwracają szczególną uwagę mundurowi w czasie takich przedsięwzięć? Nierespektowanie przez kierowców przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, zachowanie kierowców wobec pieszych, przestrzeganie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie pasażerów zgodnie z przepisami. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, poruszanie się po prawidłowej stronie, korzystanie z elementów odblaskowych, czy też ujawnianie nietrzeźwych kierowców.

Efektem tych działań było przeprowadzenie 49 kontroli kierujących pojazdami oraz sprawdzenie ich stanu trzeźwości. W sumie mundurowi ujawnili 21 wykroczeń, które w znacznej mierze dotyczyły przekroczenia prędkości. Na szczęście nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

Kierowcy muszą się jednak mieć na baczności, bowiem takie działania nie będą incydentalne.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony