Niespodziewany finał kontroli auta - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Niespodziewany finał kontroli auta

Data publikacji 30.11.2016

Policjanci z Włocławka, w trakcie kontroli auta znaleźli na tylnym siedzeniu narkotyki i papierosy bez znaków skarbowych akcyzy, ale także różne akcesoria, których przeciętny obywatel nie używa na co dzień. Były to np. kij bejsbolowy czy paralizator. Kierujący samochodem odpowie teraz za posiadanie odurzających, a także za wykroczenie karne skarbowe. Grozi do 3 lat więzienia i grzywna.

Wczoraj (29.11.16), tuż przed północą, we Włocławku przy Al. J. Popiełuszki policyjny patrol zatrzymał do kontroli bmw. Za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna, z którym podróżowała kobieta (17l.). Podczas sprawdzania wnętrza funkcjonariusze znaleźli na tylnym siedzeniu, przykryte kocem, paczki papierosów bez akcyzy. Nie było to jednak jedyne „znalezisko”. W aucie znajdowała się również torebka z zawartością prawie 3 g amfetaminy, torba wypełniona krajanką tytoniową, kij bejsbolowy, pałka teleskopowa i paralizator.

W sumie policjanci zabezpieczyli 217 paczek papierosów bez znaków skarbowych, worek z krajanką tytoniową oraz prawie 3 g zbrylonej amfetaminy.
Zarówno kierowca auta, jak i pasażerka zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Po wykonaniu z 17-latką niezbędnych czynności została ona zwolniona, natomiast 33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Odpowie również z tytułu wykroczenia karnego skarbowego, za posiadanie papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.