Wiadomości

Policyjne szkolenie strzeleckie

Data publikacji 01.12.2016

Policjanci powiatu inowrocławskiego uczestniczyli w programowym i sprawdzającym strzelaniu. Szkolenie odbyło się na strzelnicy myśliwskiej w Łącku. To jedno z wielu szkoleń, które cyklicznie przechodzą mundurowi.

Ćwiczenia teoretyczne, praktyczne i inne, to sposoby na doskonalenie policyjnego rzemiosła. Dlatego, policjanci cyklicznie przechodzą różnego typu szkolenia. W listopadzie, po raz kolejny w tym roku, został przeprowadzony sprawdzian strzelecki. Miał on na celu doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią : pistolet Glock, pistolet maszynowy PM98, karabinek AKMS, strzelba Mossberg.

Szkolenia strzeleckie kształtują opanowanie i doskonalenie przez policjantów umiejętności bezpiecznego, sprawnego i skutecznego posługiwania się bronią palną. Mundurowi przechodzą strzelania: statyczne, szybkie, dynamiczne i sytuacyjne. Ćwiczenia policjantów powiatu inowrocławskiego odbywają się pod nadzorem instruktorów: asp. szt. Mariusza Cieszyńskiego i asp. Marcina Staszaka. Ich rolą jest także udzielanie policjantom wskazówek.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony