Wiadomości

Debata z seniorami – w trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 07.12.2016

W Urzędzie Miasta i Gminy Skępe, pow. lipnowski, odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Współorganizatorem było skępskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W debacie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie kom. Piotr Czajkowski, a ze strony władz Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski.

Wczoraj (6.12.16) w godzinach przedpołudniowych, w Urzędzie Miasta i Gminy Skępe, pow. lipnowski, odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo osób starszych i samotnych. Współorganizatorem spotkania było skępskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W debacie, ze strony władz, uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Pan Piotr Wojciechowski, a ze strony policji Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie kom. Piotr Czajkowski, oficer prasowy KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska oraz przedstawiciele Posterunku Policji w Skępem st. asp. Jarosław Zalewski i sierż. szt. Artur Nerć.

Z racji tego, że wczoraj były Mikołajki spotkanie rozpoczęło się od rozdania małych prezentów od policjantów. Były to opaski odblaskowe, które z pewnością przydadzą się wszystkim uczestnikom spotkania. Policjanci rozdawali też ulotki ostrzegające przed oszustami. Podczas prezentacji omówili dokładnie i przedstawili różne metody stosowane przez telefonicznych oszustów. Nakreślili różne scenariusze, jakie wykorzystują przestępcy i ostrzegli, że metody te cały czas ewoluują. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powinniśmy powiadomić policję.

Funkcjonariusze ostrzegali także przed osobami, które przychodzą do domów pod pozorem wykonania usługi lub w charakterze urzędnika, a wychodzą wzbogaceni o nasze oszczędności. Zwrócono także uwagę na różnych akwizytorów i sprzedawców oferujących nam „nieziemskie okazje”. Kolejnym tematem były zwykłe zasady ostrożności, które mogą uchronić przed kradzieżą gotówki w domu, czy w przestrzeni publicznej. Spotkanie zakończyło się pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo pieszych.

Zbliża się okres świąteczny. Zachowajmy czujność, bo w tym czasie oszuści mogą zintensyfikować działania, aby sprawić sobie prezent naszym kosztem.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony