Wiadomości

Radziejowscy policjanci sprawdzali autokary jadące z dziećmi na wycieczki

Data publikacji 07.12.2016

Mundurowi z radziejowskiej "drogówki", wspólnie z inspektorem ITD, wzięli pod lupę autokary, którymi wyjeżdżali uczniowie radziejowskich szkół na wycieczki. We wszystkich przypadkach pojazdy, jak i kierowcy wypadli na „piątkę”.

Policjanci z radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego w trakcie wczorajszej (6.12.16) służby współpracowali z inspektorem Inspekcji Transportu Drogowego we Włocławku. Oprócz kontroli na drogach sprawdzili także kilka autokarów, którymi uczniowie wyjeżdżali na wycieczki.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, wycieki płynów, stan ogumienia oraz wyposażenie pojazdów. Każdy kierowca był poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Podczas wczorajszych kontroli zarówno kierowcy, jak i autokary były bez zarzutu.

Radziejowscy policjanci przypominają organizatorom wycieczek  o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem. Proszą jednocześnie o zgłaszanie takich sprawdzeń z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 54 231 84 28 lub 54 231 84 00.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony