WIADOMOŚCI

Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 07.12.2016

Policjanci aleksandrowskiej komendy prowadzili wczoraj wzmożone działania ukierunkowane na pieszych, którzy łamanią przepisy ruchu drogowego przez pieszych. Wszystko po to, by ograniczyć zdarzenia drogowe z ich udziałem. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zostali wyposażeni przez policjantów w odblaski.

Aleksandrowska "drogówka" po raz kolejny przeprowadziła działania mające zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Liczne policyjne patrole w ramach akcji „Pieszy” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi prowadzili również kontrole w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. Kilkunastu z nich zostało ukaranych mandatami karnymi.

Niestety piesi również nie byli bez winy. W 13 przypadkach zostali ukarani mandatami karnymi. Piesi najczęściej przechodzili w miejscu niedozwolonym, nie używali odblasków lub chodzili niewłaściwą stroną jezdni.
Oprócz pouczeń i mandatów policjanci rozdawali elementy odblaskowe wszystkim niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Mundurowi przypominają i apelują do osób pieszych o rozwagę na drogach, zwłaszcza podczas poruszania się poboczami i podczas przechodzenia przez jezdnię.