Wiadomości

Amator wykwintnych trunków zatrzymany

Data publikacji 08.12.2016

Policjanci zatrzymali sprawcę kilku kradzieży w sklepie. Jego łupem każdorazowo padało kilka butelek wysokogatunkowego alkoholu. Teraz grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do włocławskich mundurowych wpłynęło zawiadomienie o kradzieży alkoholu w jednym z sieciowych sklepów. Z relacji zgłaszających wynikało, że sprawca wziął z półki dwie butelki o poj.0,7 l wysokogatunkowego alkoholu i nie płacąc za nie wyszedł ze sklepu. Mundurowi ustalili, że sprawca nie działał sam, miał jeszcze współtowarzysza.

Kiedy policjanci zajęli się tą sprawą ustalili, że takich kradzieży ten sam sprawca dokonał jeszcze kilku. I tak do pierwszej z nich doszło 17 listopada. Sprawca skradł wówczas 2 butelki tego samego alkoholu. Już dwa dni później towarzyszył mu wspólnik i wówczas łupem złodziei padły 4 sztuki. Kolejne dni listopada to kolejne dwie kradzieże. Tym razem 8 butelek. Na początku grudnia również ze swym kumplem skradli jeszcze dwie butelki.

Policjanci ustalili podejrzanego, którego  w miniony wtorek (6.12.16) zatrzymali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Włocławka. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania w krótkim odstępie czasu kradzieży 10 butelek wysokogatunkowego alkoholu. Za przestepstwa te grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili również drugiego sprawcę. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony