Wiadomości

Lipnowscy policjanci podnoszą kwalifikacje

Data publikacji 09.12.2016

Policjanci z powiatu lipnowskiego po raz kolejny uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Prokurator Okręgową we Włocławku Panią Justynę Plechowską. Spotkania te są doskonałą okazją do wyjaśnienia wątpliwości prawnych i przedyskutowania problemów pojawiających się w realnej służbie.

Już po raz kolejny policjanci zatrudnieni w lipnowskiej komendzie i podległych posterunkach mogli uczestniczyć w szkoleniu przygotowanym przez Prokurator Okręgową we Włocławku Panią Justynę Plechowską. Tym razem, w policyjnej sali konferencyjnej, omawiali praktyczne aspekty sporządzania dokumentacji w postępowaniu przygotowawczym oraz prawne podstawy zatrzymania ujmowane w protokołach.

Jak się okazało, podczas omawianych przykładów, życie potrafi napisać trudne w interpretacji prawnej scenariusze. Na podstawie omawiania realnych spraw policjanci wyjaśniali wątpliwości i systematyzowali wiedzę z zakresu poruszonych tematów. Mieli także okazję do weryfikacji praktyk stosowanych podczas prowadzenia postępowań. Pani Prokurator omawiała też rzadkie przypadki oraz wyjątki i kruczki zawarte w przepisach prawnych. Ożywiona dyskusja pozwalała dotrzeć do szczegółów i skupić się na wyjaśnianiu kwestii spornych.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony