Wiadomości

Siedemnastolatek z zarzutem posiadania narkotyków

Data publikacji 09.12.2016

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego. Został on zatrzymany w jednej ze szkół za posiadanie narkotyków. Już usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dwa dni temu (7.12.16) w jednej ze szkół powiatu inowrocławskiego interweniowali policjanci. Powodem była informacja, że w szkole mogą być narkotyki. Mundurowi, podczas wyjaśniania sprawy ustalili, że w szkole ktoś palił marihuanę, a w szafce 17-latka został ujawniony susz roślinny o wadze 1,17 g. Wstepne testy wykazały, że zabezpieczony środek posiada właściwości charakterystyczne dla marihuany.

Po zebraniu dowodów, jeszcze tego samego dnia, policjanci przesłuchali 17-latka w charakterze podejrzanego. Usłyszał on zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Do tej samej sprawy policjanci wytypowali jeszcze jednego ucznia, 16-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że on również miał kontakt z używakmi. Dlatego zebrany materiał dowodowy policjanci prześlą do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o  jego losach. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony