Wiadomości

Wpadli krótko po narkotykowej transakcji

Data publikacji 09.12.2016

Do 10 lat więzienia grozi 20-latkowi, który sprzedał marihuanę rok młodszemu koledze. Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali ich obu krótko po transakcji. Przy 19-latku funkcjonariusze znaleźli porcję marihuany, ale w mieszkaniu handlarza zakazanego towaru było już znacznie więcej. Jeszcze dzisiaj obaj usłyszą zarzuty.

Wczoraj (8.12.16) kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Dziewulskiego zatrzymali 19-latka. Podczas legitymowania funkcjonariusze znaleźli u niego foliowy woreczek z suszem. Policjanci podejrzewali od kogo mężczyzna mógł te narkotyki kupić.

Chwilę po tym, policjanci weszli do mieszkania zlokalizowanego w tym samym bloku. Kryminalni dokładnie przeszukali lokal. Tam znaleźli kilka woreczków z suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że w zabezpieczonych u obu podejrzanych woreczkach była marihuana. 19-latek miał przy sobie ponad półtora grama tej substancji a 20-latek w sumie blisko 45 g. Policyjne dochodzenie wykazało, że młodszy z mężczyzn kupił te narkotyki od starszego.

Obaj, jeszcze dzisiaj, usłyszą zarzuty posiadania narkotyków. 20-latek odpowie dodatkowo za udzielenie 19-latkowi marihuany. Teraz młodszemu z mężczyzn grozi do 3 lat wiezienia, starszemu do 10 lat.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony