Wiadomości

Nowe radiowozy trafiły do policjantów z Torunia

Data publikacji 09.12.2016

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej Prezydent Miasta Torunia uroczyście przekazał Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu kluczyki do trzech nowych radiowozów. Oznakowane auta m-ki Kia Ceed zasilą tabory jednostek podległych toruńskiej komendy, a także wydziału ruchu drogowego.

Z rąk Prezydenta Miasta Torunia Pan Michała Zaleskiego odebrali kluczyki Komendanci Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo oraz Toruń Podgórz i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu wraz z podległymi funkcjonariuszami, którzy będą użytkować pojazdy w codziennej służbie. Toruński garnizon wzbogacił się o trzy oznakowane auta marki Kia Ceed z silnikiem 1,6, o mocy 135KM. Samochody te są wyposażone m.in. w: sprzęt łączności radiowej, urządzenia rozgłaszające i lampy błyskowe (galeryjkę). Gmina Miasta Toruń dofinansowała zakup kwotą 91 788,75 zł, co stanowiło  50% wartości trzech pojazdów. Pozostałe 50% pochodziło z zasobów  Policji.

Od 2012 roku Gmina Miasta Toruń wspófinansowała w ten sposób 14 pojazdów.  Z czego w 2012 – 2 oznakowane radiowozy, w latach 2013-2015 – 6 pojazdów oznakowanych i 3 nieoznakowane i dzisiaj kolejne 3 oznakowane. To koszt przeszło 500 tysięcy złotych. Wszystkie pojazdy "odmładzają" tabor kolejnych jednostek i komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu i użytkowane są na terenie miasta, służąc poprawie bezpieczeństwa mieszkańcom.

To nie jedyna forma wsparcia policji przez gminę. Co roku miasto przeznacza kilkaset tysięcy złotych na dodatkowe płatne patrole policyjne, paliwo i modernizację obiektów. W tym roku, podobnie, jak w poprzednich, spora kwota, bo 420 tysięcy złotych trafiło z miejskiego budżetu na dodatkowe partole. Tylko do końca października przeprowadzono za to 2762 służby patrolowe.

Natomiast na dofinansowanie zakupu i uruchomienie stanowisk operatorskich w KMP i komisariatach gmina przeznaczyła 49 438,62 zł. Za te pieniądze zakupiono 9 stacji monitoringu. W skład zestawu wchodzi: jednostka centralna, dwa monitory 24", akcesoria komputerowe oraz dysk zewnętrzny USB 3TB. Zestawy trafiły do KMP Toruń, KP Toruń Śródmieście, KP Toruń Rubinkowo i KP Toruń Podgórz. Ponadto, 700 tysięcy zotych miasto przeznaczyło na prace adaptacyjne w budynku KMP Toruń.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony