Wiadomości

Policjanci i pracownicy cywilni Policji w akcji "Szlachetna paczka"

Data publikacji 16.12.2016

Powoli tradycją staje się udział pracowników cywilnych i policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w ogólnopolskiej akcji pomocy rodzinom „Szlachetna Paczka”, realizowanej przez stowarzyszenie „Wiosna”, którego prezesem jest ks. Jacek Stryczek. Akcja trwa już od 15 lat, natomiast nasza jednostka przystąpiła do niej po raz pierwszy w 2012 roku.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia ubogie rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

Jedna z nich została obdarowana dzięki dobrej woli, a także chęci pomocy pracowników cywilnych i policjantów wydziałów komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, którzy w tym roku także nie zawiedli. Za kwotę blisko 2000 zł czteroosobowej rodzinie z małym dzieckiem zakupione zostały produkty żywnościowe, artykuły higieniczne, ubrania i książki. Wszystkie dary zostały jej przekazane w trakcie finału akcji za pośrednictwem wolontariuszy – koordynatorów.

Bez wątpienia udział w tak dobrze zorganizowanej akcji, która daje możliwość trafienia w dokładne potrzeby osób, które potrzebują naszej pomocy, daje nam poczucie satysfakcji i radości z dzielenia się tym, co mamy z ludźmi, dla których los okazuje się niekiedy niezbyt łaskawy…

Autor: Joanna Napiórkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony