Wiadomości

Pamiętajmy o osobach starszych

Data publikacji 13.12.2016

Żnińscy mundurowi wczoraj we wczesnych godzinach rannych podjęli interwencję wobec starszej pani, która nie wiedziała gdzie się znajduje. Tylko dzięki osobie, która nie przeszła obok stojącej samotnie na przystanku autobusowym kobiety i zaalarmaowała o tym policjantów, a także błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy na zgłoszenie 90-latka bezpieczny wróciła do rodzinnego domu.

Okres zimowy jest szczególnym okresem, podczas którego należy pamiętać o osobach starszych, mieszkających samotnie. Często ze względu na stan zdrowia wymagają one opieki najbliższych, znajomych czy sąsiadów. Policjanci również pamiętają o niesieniu im pomocy. Mundurowi podczas codziennej służby zwracają uwagę na osoby samotnie przebywające w miejscach publicznych. Taka też sytuacja miała miejsce wczoraj (12.12.16) na terenie gminy Janowiec Wlkp., pow. żniński.

Tamtejsi policjanci około 4.00 rano zostali zaalarmowani przez przypadkowego przechodnia o stojącej samotnie na przystanku autobusowym starszej pani. Mundurowi natychmiast pojechali to sprawdzić. Jak się okazało, 90-latka nie potrafiła wskazać swojego miejsca zamieszkania, ani nie wiedziała gdzie aktualnie się znajduje.

Przy obecnie panujących warunkach atmosferycznych tj. niskiej temperaturze powietrza – tylko dzięki zgłoszeniu osoby, która nie przeszła obok obojętnie, a także natychmiastowo podjętym przez policjantów działaniom udało się zapobiec ewentualnej tragedii. Starsza pani, mieszkanka sąsiedniej gminy, została bezpiecznie przekazana pod opiekę rodzinie. 

Autor: sierż. sztab. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony