Wiadomości

Pierwsza sobota akcji "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" za nami

Data publikacji 13.12.2016

W minioną sobotę świeccy policjanci w ramach kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" szczególną uwagę zwracali na oświetlenie pojazdów. Około 70% skontrolowanych pojazdów miało źle ustawione światła!

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" w minioną sobotę (10.12.16) na terenie Pruszcza policjanci świeckiej komendy prowadzili działania ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W trakcie czterogodzinnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 17 pojazdów. Blisko 70% z nich miało źle ustawione światła! Mundurowi informowali kierujących, że tego dnia na stacji diagnostycznej w Pruszczu mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich autach.

Prawidłowe funkcjonowanie tego elementu wyposażenia samochodu poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Przypominamy, że również w najbliższą sobotę - 17 grudnia na stacji diagnostycznej w Pruszczu, będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

Autor: mł. asp. Marcin Pawlak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony