WIADOMOŚCI

Kabriolet ze Świętym Mikołajem, Polfinkiem i Sercem Caritasu? Czemu nie...

Data publikacji 05.12.2016

Dziś (05.12.2016r.) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowaliśmy niecodzienny przejazd. Kabriolet ze Świętym Mikołajem, „Polfinkiem” maskotką kujawsko-pomorskich policjantów oraz „Sercem Caritasu” jechał ulicami Bydgoszczy.

Dziś (05.12.2016r.) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"  organizowanej  po raz ósmy przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz partnerów: Sławek i Przyjaciele,  Kapral-Car, Fundacja Wielka Rodzina ,Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwo Żołędowo zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu  ze „Świętym Mikołajem”, „Polfinkiem” maskotką kujawsko-pomorskich policjantów oraz „Sercem Caritasu.

W asyście policyjnego radiowozu o godz. 10:00 świąteczny konwój  wyjechał  z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. 

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele  tj. "Polfin" i "Serce Caritasu" zostali serdecznie przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili wszystkie dzieci hospitalizowane, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 
Te niezapowiedziane odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół-pomocników wywołały na twarzach małych pacjentów i ich rodziców uśmiechy radości. I o to właśnie chodziło!!!

Ten dzień jest wprowadzeniem do kolejnej odsłony "Bezpieczeństwa ze  Świętym Mikołajem”, która  odbędzie się jutro w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.

Weźmie w niej udział około 4000 zaproszonych dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Akcję poprowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetnią kolędy zaśpiewane przez  Bydgoską Szkołę Muzyczną oraz występy taneczne grupy „Prototyps” .
 

Autor: asp. szt. Tomasz Trybuszewski
Publikacja: st. post. Szymon Tworowski
Ładowanie odtwarzacza...