Wiadomości

„Bezpieczna parafia” spotkanie policjantów z księżmi

Data publikacji 20.12.2016

W parafii pw. Św. Stanisława w Dobrem, pow. radziejowski, odbyło się spotkanie policjantów z wydziału prewencji radziejowskiej komendy z księżmi dekanatu radziejowskiego. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami.

Na spotkanie policjanci zaprosili księży z parafii wchodzących w skład dekanatu radziejowskiego. Tematów spotkania było kilka, a wszystkie dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi zaprezentowali duchownym aplikację „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Opowiedzieli o ich  funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na oszustów wyłudzających pieniądze, na metody ich działania, a także przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wizyt duszpasterskich.

Księża usłyszeli także o zagrożeniach mogących wystąpić podczas organizowanych uroczystości kościelnych i dowiedzieli się, jak im skutecznie przeciwdziałać. Policjanci opowiedzieli także o formach i sposobach zabezpieczenia dóbr kultury, będących na wyposażeniu parafii.

Na zakończenie policjanci poruszyli kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wręczyli uczestnikom spotkania odblaskowe kamizelki. To pierwsze spotkanie z księżmi w pow. radziejowskim, kolejne już wkrótce.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony