Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie rypińskim

Data publikacji 21.12.2016

Blisko cztery miesiące w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rypińscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nich za pośrednictwem tego nowego urządzenia. W czasie jej funkcjonowania w powiecie rypińskim tamtejsi policjanci odczytali 62 zgłoszenia.

Od 9 września w województwie kujawsko-pomorskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały naniesione przez mieszkańców na mapę policjanci sprawdzają i weryfikują. Przez ten czas w powiecie rypińskim zostały naniesione 62 zgłoszenia. Spośród nich 16 zgłoszeń mundurowi potwierdzili.

Najczęstszymi zgłoszeniami, które dotychczas zostały naniesione na KMZB są:
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 19 zgłoszeń,
- przekraczanie dozwolonej prędkości - 13 zgłoszeń,
- nieprawidłowe parkowanie - 8 zgłoszeń,
- zła organizacja ruchu drogowego - 6 zgłoszeń, pozostałe to pojedyncze zgłoszenia w różnych kategoriach.

Zgłoszenie, które funkcjonariusze potwierdzą ma dalszy ciąg i konsekwencje. Miejsca te są pod szczególnym nadzorem policjantów. Informacje przekazane w ten sposób pomagają policji na odpowiednie dyslokowanie służbami, a także podejmowanie konkretnych działań zapobiegających zagrożeniom.

Warto dodać, że każdy sygnał w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje konieczności wezwania pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach konieczny jest kontakt na numery alarmowe Policji 997 i 112.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony